Guerlain

 

کشور : فرانسه

فعالیت اصلی: عطر

کمپانی مادر: LVMH

وبسایت این برند: link 

Guerlain(گرلین) یک خانه ی عطرافسانه ای فرانسوی ست با 175 سال پیشینه ی برجسته و فوق العاده در تجارت، احساس ، تعصب و سنت . این برند همواره از مواد لوکس و بسیار کمیاب در ساخت عطرهای خود استفاده کرده است موادی مانند ِ وانیل فرانسوی یا ایلنگ که از گلخانه های مخصوص خود برند واقع...

 

کشور : فرانسه

فعالیت اصلی: عطر

کمپانی مادر: LVMH

وبسایت این برند: link 

Guerlain(گرلین) یک خانه ی عطرافسانه ای فرانسوی ست با 175 سال پیشینه ی برجسته و فوق العاده در تجارت، احساس ، تعصب و سنت . این برند همواره از مواد لوکس و بسیار کمیاب در ساخت عطرهای خود استفاده کرده است موادی مانند ِ وانیل فرانسوی یا ایلنگ که از گلخانه های مخصوص خود برند واقع در جزیره ی کومورو تولید می شوند. درکنار همه ی این خصوصیات عالی ، گرلین در عرصه ی استفاده از ترکیبات مواد مصنوعی نیز بدعت گذار بوده است : Jicky (1889 ( اولین عطری بود که ایمی گرلین در آن از یک عنصرِ مصنوعی به نام کومارین استفاده کرد.

 

خانه عطرِ گرلین در سال 1828 توسط پییر-فرانسیس پاسکال گرلین تاسیس شد. این برند که کار خود را با محصولات بهداشتی معمولی و رایج آغاز کرد ، برای مشتریان خود عطر هم تولید می کرد و در طول زمان این تجارت را به یک کمپانی ِ رده بالای بسیار موفق ارتقا داد که به عطر ساز رسمی بسیاری از دربارهای سلطنتی اروپاتبدیل شد.

 

پس از مرگ وی پسرش ایمی گرلین عطرسازاصلی ِ برند شد. عطر بسیار مشهور ِ او  Jicky  محصول سال 1889،به عنوانِ اولین عطر مدرن شناخته شد. به علاوه این باور وجود دارد که او کسی ست که " گرلینید  Guerlinade " – نتهای پایه ی گرلین را که  امضای این برند هستند خلق کرده است ؛ نتهایی که برای ساخت ِ تعدادی از عطرهای گرلین مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

پسر برادرِ وی ، ژاک گرلین ، طراح بعدی ِ خانه عطرِ گرلین بود. او برخی از مشهورترین عطرهای این خانه عطر را ابداع کرده است از جمله :

L'Heure Bleue (1912), Mitsouko (1919) و Shalimar (1925) که یکی از شناخته شده ترین و بهترین عطرهای کل تاریخ است.

 

ژان-پل گرلین نوه ی ژاک گرلین است . او در ابتدا به عنوان دستیار فعالیت می کرد و پس از آن اولین کار انفرادی خود را انجام داد که عطرپرآوازه ی  Vetiver(1959(  است. از سایر عطرهای خلق شده توسط وی از جمله میتوان به  Habit Rouge, Chamade, Eau de Guerlain و Nahema اشاره کرد.

 

خانه ی عطرِ گرلین تا سال1994 یک تجارت خانوادگی بود تا زمانی که توطی Louis Vuitton Moet Henney  یا همان  LVMH  کشف شد. در2002 میراث خانوادگی گرلین با بازنشستگی ِ ژان-پل گرلین پایان یافت علی رغم اینکه او همچنان به کار خود به عنوان مشاور کمپانی ادامه می دهد. در سال 2008  Thierry Wasser  لقب ِ عطرساز رسمی ِ داخلی ِگرلین را به خود اختصاص داد.

 

بوتیک اصلی گرلین که پرچمدار این برند محسوب میشود و در شهر پاریس قرار دارد در سال 2005 به طور کامل بازسازی و سپس بازگشایی شد.  خانه ی عطری که درآدرس جادویی ِ شماره 68 خیابان  شانزلیزه قرار داشت حالا تنها یک بوتیک و دفتر مرکزی نبود بلکه علاوه بر اینها موزه ای شده بود که دوباره بعد از مدتی پذیرای مشتریان خود بود.

 

در پایگاه داده ی عطری ما این برند 296 عطر دارد .گرلین خانه ی عطریست قدیمی و باسابقه که اولین نمونه ی عطر آن در سال 1860 و جدیدترین آنها در 2016 تولید شده است. عطرهای این برند با همکاری عطرسازان زیر تهیه شده و میشوند:

Jean-Paul Guerlain, Jacques Guerlain, Aime Guerlain, Sophie Labbe, Sylvaine Delacourte, Randa Hammami, Thierry Wasser, Mathilde Laurent, Christophe Raynaud, Frank Voelkl, Marie Salamagne, Karine Dubreuil, Maurice Roucel, Sonia Constant, Francis Kurkdjian, Daniela (Roche) Andrier, Annick Menardo, Olivier Polge, Beatrice Piquet, Delphine Jelk, Pierre-Francois-Pascal Guerlain and Christine Nagel.

 

بیشتر

Guerlain 25 محصول وجود دارد

در صفحه
نمایش 1 - 20 از 25 آیتم
نمایش 1 - 20 از 25 آیتم