Lalique

کشور: فرانسه

فعالیت اصلی:جواهرات

کمپانی مادر: Art & Fragranc

وبسایت این برند: link

 

لالیک یک کمپانی فرانسوی ِطراحی شیشه و بلورآلات است که توسط استاد هنرمند ِ عرصه ی سفالگری و جواهرسازی به نام رنه لالیک تاسیس شد. وی که در دهکده ی کوچکی از منطقه ِ آی در سال 1860 به دنیا  آمد وهمزمان در پاریس و آی بزرگ شد به طرز شگفت انگیز شیدا و شیفته ی دنیای ...

کشور: فرانسه

فعالیت اصلی:جواهرات

کمپانی مادر: Art & Fragranc

وبسایت این برند: link

 

لالیک یک کمپانی فرانسوی ِطراحی شیشه و بلورآلات است که توسط استاد هنرمند ِ عرصه ی سفالگری و جواهرسازی به نام رنه لالیک تاسیس شد. وی که در دهکده ی کوچکی از منطقه ِ آی در سال 1860 به دنیا  آمد وهمزمان در پاریس و آی بزرگ شد به طرز شگفت انگیز شیدا و شیفته ی دنیای طبیعت شد و این موضوع کاملا خود را  در کارهای هنری ِ آینده اش نمایان ساخت.او به صورت رسمی مشغول به تحصیل در رشته ی هنر در کالج تارگوت شد اما پس از مرگ پدرش مجبور شد آنجا را ترک کند. در سن 12 سالگی وی نزذ یک طلاساز اهل پاریس به کارآموزی مشغول شد و هر زمان که میتوانست غروب ها در کلاسهای درسی اش نیز شرکت میکرد. او توانست تحصیلاتش را در کالج هنرِ سیدنهام شهر لندن ادامه دهد.

  رنه به انگلستان بازگشت و درآنجا به عنوان هنرمند مستقل فعالیت کرد و در کنار آن برای برندهایی نظیر کارتیر و بوچرون طراحی جواهرات انجام میداد و اینها همگی پیش از آغاز تجارت شخصی خودش در سال 1885 بود  . در آن زمان تاکید و تمرکز جواهرسازی بر روی کمیت سنگهای قیمتی بود که بر روی یک کار قرار می گرفتند و طراحی از منظر زیبایی اهمیت کمتری داشت. لالیک با طراحی های خود که الهام گرفته از طبیعت و به شکل فرم اندام زنانه و یا بدن حیوانات بود ؛برای همیشه دنیای جواهر سازی را متحول کرد. لالیک که یکی از شناخته شده ترین  (و مورد سرقت هنری قرار گرفته ترین) جواهرسازان دوران ارزشمند و گرامی داشته شده ی " هنر نوین " فرانسه است ،تمرکز خود را از جواهرات به کار روی شیشه و بلور تغییر داد و در این عرصه حتی بسیار موفق تر ظاهر شد.

 

       لالیک با فرانکویز کوتی شریک شد تا با کمک هم برای عطر وچیزهای دیگر ظرف های زیبا بسازند، مفهومی که درآن زمان بسیار انقلابی و متحولانه بود.درآن روزگار عطر در شیشه های کوچک شبیه به شیشه های دارو فروخته میشد و زنی که آن را می خرید درصورتی که میخواست عطر رادر ظرف جذاب تری نگه داری کند،مجبورمیشد همراه با عطر وسیله ی تزئینی یا تنگ گران بهایی نیز خریداری کند. لالیک برخی از ظروف و لیبل های بسیار زیبای کوتی را که حتی امروزه نیز افسانه ای و بی نظیر هستند طراحی کرد. تجلی استعداد و درخشش هنر لالیک در جایی دیگر نیز بروز یافت ؛و آن طراحی پروسه ی ساختی بود که تولید شیشه را در مقیاس انبوه ممکن کرد و این امر منجر به کاهش هزینه ها شد و شیشه ی نگه دارنده ی عطر را نسبت به گذشته بسیار قابل خرید تر و در دسترس تر نمود.

جنبه ی جدید ِ تجارت عطر درظروف زیبا بسیار خوب پیشرفت کرد و لالیک کار خود را به خوبی ادامه داد و برای برندهایی نظیر ِ راجر اند گالت ، گرلن ، مولینارد ، دی اورسی ، وُرث و بسیاری دیگر شیشه های فوق العاده ای طراحی کرد. یکی از به یاد ماندنی ترین آثار خلق شده توسط وی شیشه ی زیبای ِ قو شکل ِ عطر ِ نینا ریچی لِ ایر دو تمپس می باشد.

    شیشه متوسط ِ چیزی شد که لالیک بقیه ی مدت عمر خود تلاشش رابر روی آن متمرکز ساخت. او هرگز خود را به شیشه های عطر ساده محدود نکرد  او همچنین به طراحی ِ تاسیسات معماری پرداخت و نیز کاپوت های تزئینی ِ بی نظیری را برای ماشین ها طراحی کرد.

    لالیک در سال 1945 از دنیا رفت اما استعداد و نبوغ هنری ِ وی  نسل ها به حیات خود ادامه داد. نوه ی دختری ِ لالیک ، ماری-کلود که او نیز یک شیشه ساز بود تصمیم گرفت لاین پرفیوم شخصی خود را در سال 1992 راه اندازی کند و سنت پدربزرگش در ارائه ی عطر در شیشه های زیبا را تداوم و بهبود بخشد.عطرهای این برند از سال 1994  در همکاری با آرت اند فرگرنس ساخته شدند و نسخه های لوکس تولید محدودی از رایحه های این کمپانی هر سال در شیشه هایی با ظاهری متفاوت ارائه شده اند.

  لالیک در پایگاه داده های ما 56 عطر دارد و خانه ی عطر بسیار کهن و با سابقه می باشد. اولین عطر این برند در سال 1931 و جدید ترین آنها در سال 2016 به بازار عرضه شده است. عطرهای لالیک توسط عطرسازان زیر ساخته شده اند:

Nathalie Lorson, Michel Almairac, MyleneAlran, Sophia Grojsman, Emilie (Bevierre) Coppermann, Jean-Claude Ellena, Christine Nagel, Bertrand Duchaufour, Mathilde Bijaoui, Dominique Ropion, Maurice Roucel, Philippe Romano, Laurent Bruyere, Gerard Anthony, Christiane Plos, Richard Ibanez, Anne Flipo  وViolaine Collas

 

 

 

 

بیشتر

Lalique 18 محصول وجود دارد

نمایش 1 - 18 از 18 آیتم
نمایش 1 - 18 از 18 آیتم