Tom Ford

کشور : آمریکا

فعالیت اصلی : فشن

کمپانی مادر : Estee Lauder

وبسایت این برند : link

تام فورد در شهر آستین مرکز ایالت تگزاس به دنیا آمد اما بیشترکودکی خود را در شهر سانتافه در نیومکزیکو گذراند. در طول دوران نوجوانی اش به نیویورک نقل مکان کرد و در دانشگاه این شهر ثبت نام کرد . وی در ابتدا واحدهایی مربوط به تاریخ هنر گذراند و پس ازمدتی با تغییرجهتی ...

کشور : آمریکا

فعالیت اصلی : فشن

کمپانی مادر : Estee Lauder

وبسایت این برند : link

تام فورد در شهر آستین مرکز ایالت تگزاس به دنیا آمد اما بیشترکودکی خود را در شهر سانتافه در نیومکزیکو گذراند. در طول دوران نوجوانی اش به نیویورک نقل مکان کرد و در دانشگاه این شهر ثبت نام کرد . وی در ابتدا واحدهایی مربوط به تاریخ هنر گذراند و پس ازمدتی با تغییرجهتی در مطالعات خود ،در مدرسه ی طراحی نیویورک و پاریس تمرکز اصلی خود را بر روی رشته ی معماری قرار داد.

در 1990 تام فورد به میلان رفت تا به عنوان ِ طراح ِ پوشاک زنانه به کمپانی گوچی بپیوندد. در 1992 او مدیر طراحی ِاین کمپانی شد و در 1994 به مدیرنوآوری گوچی ارتقا یافت.  وی مسئولیت طراحی تمام خط تولیدهای را به عهده داشت از پوشاک گرفته تا عطرها . و همچنین مسئول چشم انداز شرکتی ِ گروه ، کمپین های تبلیغاتی و طراحی فروشگاه ها بود.

در سال 2000 پس از آنکه گروه گوچی مالک ایف سن لوران و YSL Beaute شد تام فورد علاوه بر مسئولیت های اسبق خود ، به عنوان مدیری نوآوری این دو برند نیز شد.  فورد با تمامی ِ تیم های نوآوری در  YSL کار کرد تا چشم انداز کلی و موقعیت این برند از جمله تمامی دسته بندی های محصولات و فعالیت های ارتباطی را تعریف کند . فورد دراین زمان همچنین به عنوان مدیر نوآوری گروه گوچی نیز خدمت میکرد.در جولای 2002 وی نایب رییس هیات مدیره ی گوچی شد. در آوریل 2004 فورد از مقامش در گروه گوچی استعفا داد .

طی ده سالی که فورد به عنوان ِ مدیر نوآوری در گوچی و گروه گوچی کار میکرد ، فروش این کمپانی از 230 میلیون دلار در 1994 به مبلغی حدود 3 بیلیون دلار در سال 2003 رسید که این امر گوچی رابه یکی از بزرگترین و پر درآمدترین برندهای لوکس دنیا تبدیل کرد.

در آوریل 2005 فورد ظهورِ برند تام فورد را اعلام کرد. در مسیر این اقدام جسورانه رئیس کلِ اسبق ِ گروه گوچی در کنار او بود وهمچنین  دومنیکو دی سول متخصص در مدیریت اجرایی که به عنوان ِعضو هیات ریاست کمپانی خدمت میکند . در همان سال ، تام فورد شراکت خود رابا گروه ِ مارکولین برای تولید و توزیع فرم های عینک عادی و عینک های آفتابی اعلام کرد و به علاوه همکاری اش را با استی لادر برای ایجاد شاخه ی زیبایی برندش به اطلاع عموم رساند. هر دو لاین محصول جدید اضافه شده به برند بسیار موفق ظاهر شدند وتام فورد را در رده ی 3 برند برتر ِ دنیا در فروشگاه های تخصصی سراسر دنیا ،قرار دادند.

 

 

  

 

 

 

 

بیشتر

Tom Ford 14 محصول وجود دارد

نمایش 1 - 14 از 14 آیتم
نمایش 1 - 14 از 14 آیتم